Rusça Kursu

Home / Rusça Kursu

Dilmer’in diğer bölümleri gibi Rusça Bölümü’nün dil öğretim etkinliklerinde de, dünyada yeterliği ve geçerliği kanıtlanmış modern dil öğretim yaklaşım ve yöntemlerinden “iletişimsel yaklaşım ve yöntem” uygulanır. Bu yöntemde aslolan; öğrenciye dilbilgisini ihmal etmeden, onu bir araç olarak kullanmak yoluyla “dinlediğini anlama”, “ konuşma”, “okuduğunu anlama” ve “yazma” diye bilinen dört temel dil becerisini edindirmektir.

Böylelikle Dilmer’de öğrencinin; temel düzeylerden yüksek düzeylere değin ”okuma”, “dinleme”, “konuşma” ile “yazma”  olarak belirlenen ve dili öğrendiği sırada elde etmesi gerekli olan asal öğrenme alanlarındaki üstün becerileri eşit oranda kazanması bir beceri kullanma aracı olan “dilbilgisi”nin aracılığıyla sağlanır.

Ayrıca dil öğretimi alanındaki gelişmeler yakından takip edilerek; bulunup uygulamaya sunulmuş en yeni, en ileri teknikler incelenip Rusça öğretimine uyarlanarak Dilmer’deki Yabancı Dil Olarak Rusça Öğretimi daha da geliştirilmeye çalışılır.

 

Son senelerin en büyük uluslararası pazarı olarak kabul edilen Rusya çeşitli ülkelerde Rusça Dil Eğitimi’ne dikkat çekmeyi başarmıştır. Bu gereksinimden hareket eden DİLMER Dil Öğretim Merkezi geniş seçenek yelpazesini sunarak 12 kurdan oluşan Rusça Programını sunmaktadır.

Rusça Programı, lisan öğrenmenin genel ilkeleri olan okuma, yazma, anlama ve konuşma yeteneklerinin geliştirilmesini hedeflemektedir. 45 senedir çeşitli ülkelerde denenmiş programı, Rus Dili’nin gramer ve kelime bilgisi kuralları, diyaloglar, konuşma diline yönelik alıştırmalar, Rusya ve Rus Kültürünü’nü tanıtan metinler içermektedir. Rusça Programı Haftaiçi, Haftasonu, Özel (bire-bir) kursları olarak uygulanmaktadır.

Bire-bir kursta öğrenciye, kendi gereksinimleri doğrultusunda istenilen süre ve yoğunlukta ders verilmektedir. Bu özel dersler profesyonel amaçlara da uygun şekilde tasarlanabilmektedir. Sınıftaki öğrenci sayısı her öğrenci ile bireysel olarak ilgilenmeyi, aynı zamanda sınıfta canlı bir atmosfer yaratmayı sağlayan 10-12 kişilik gruplardan oluşturulmaktadır. Her bir kur 2 aydan meydana gelmekte ve 48 saat ders içermektedir. Her kurun ortasında ara sınav ve kurun sonunda bir üst kura geçebilmek için sertifika sınavı yapılmaktadır. Sınav, Gramer, Okuma-Anlama, Dinleme-Anlama, Dikte ve Yazılı Anlatım olarak düzenlenmektedir.

Eğitim sınanarak seçilen ana dili Rusça olan yabancı öğretmenler tarafından verilmektedir. Rusça bilgisi olanlara Seviye Tespit Sınavı herhangi bir ücret alınmadan ve kayıt olma zorunluluğu olmadan yapılmaktadır. Bu sınavda alınan puanlara göre öğrenci uygun sınıfa yerleştirilmektedir. Eğitim sonunda yapılan sınavda başarılı olanlar Milli Eğitim Bakanlığı’ndan onaylı sertifika almaktadırlar.

Kurs Günleri Kurs Saatleri Haftalık Kurs Saatleri Toplam Saat Kurs Süresi

AKŞAM

Haftaiçi 2 Gün 19.00-21.50 6 48 8 Hafta

HAFTA SONU

C.Tesi-Pazar 10.00-12.50 6 48 8 Hafta
C.Tesi-Pazar 13.00-15.50 6 48 8 Hafta
C.Tesi-Pazar 14.00-16.50 6 48 8 Hafta

 

* Öğrenci ve öğretmenlere %10 indirim.

* Kurslarda kur tekrarı %50 indirimlidir.

8 HAFTALIK PROGRAM

(NORMAL PROGRAM)

2 ARALIK 2019

6 OCAK 2020

3 ŞUBAT 2020

2 MART 2020

30 MART 2020

27 NİSAN 2020

1 HAZİRAN 2020

29 HAZİRAN 2020

4 AĞUSTOS 2020

31 AĞUSTOS 2020

5 EKİM 2020

2 KASIM 2020

30 KASIM 2020

*Dilmer’de resmi tatil ve dini bayramlarda ders yapılmaz.

Dilmer tarafından online Yabancı Dil Olarak Türkçe ve yabancı dil dersleri düzenlenmektedir. Bu derslerde online dersler için uygun sayıyı aşmayacak guruplar oluşturulup, konusunda uzman öğretmenlerimiz tarafından yazılı, görsel ve işitsel materyaller kullanılarak yüz yüze derslere eş değer dersler verilir.

Ayrıca Dilmer, talep üzerine özel guruplar ve bir’e bir online özel dersler düzenler.

Dilmer, devam eden online derslerimize hemen katılmak isteyen öğrenci adaylarına online seviye belirleme sınavı yapar ve uygun guruba katılmasını sağlar.

 

BAŞVURU FORMU

Lütfen İsminizi Yazınız
Lütfen e-posta adresinizi yazınız
Lütfen telefon numaranızı yazınız
Lütfen istediğiniz seviyeyi seçin