Fransızca Kursu

Home / Fransızca Kursu

Dilmer’in diğer bölümleri gibi Fransızca Bölümü’nün dil öğretim etkinliklerinde de, dünyada yeterliği ve geçerliği kanıtlanmış modern dil öğretim yaklaşım ve yöntemlerinden “iletişimsel yaklaşım ve yöntem” uygulanır. Bu yöntemde aslolan; öğrenciye dilbilgisini ihmal etmeden, onu bir araç olarak kullanmak yoluyla “dinlediğini anlama”, “ konuşma”, “okuduğunu anlama” ve “yazma” diye bilinen dört temel dil becerisini edindirmektir.

Böylelikle Dilmer’de öğrencinin; temel düzeylerden yüksek düzeylere değin ”okuma”, “dinleme”, “konuşma” ile “yazma”  olarak belirlenen ve dili öğrendiği sırada elde etmesi gerekli olan asal öğrenme alanlarındaki üstün becerileri eşit oranda kazanması bir beceri kullanma aracı olan “dilbilgisi”nin aracılığıyla sağlanır.

Ayrıca dil öğretimi alanındaki gelişmeler yakından takip edilerek; bulunup uygulamaya sunulmuş en yeni, en ileri teknikler incelenip Fransızca öğretimine uyarlanarak Dilmer’deki Yabancı Dil Olarak Fransızca Öğretimi daha da geliştirilmeye çalışılır.

 

Dilmer Dil Eğitim Merkezinde, Fransızca eğitimi 12 kurdan oluşmaktadır. Anadili Fransızca olan öğretmenler tarafından verilen eğitimin, ilk 9 kuru Grammaire (Gramer), Vocabularie (Kelime Bilgisi) Civilsation (Kültür), Diktee(Dikte), Comprehension Orale (Sözlü Anlatım), Comprehension ecrite(Okuma-anlama), Expressiõn ecrite (Yazılı anlatım)’ten meydana gelmektedir. Üst kurlar olan son üç kurda ise Pratique de la langue (konuşma pratiği), travail plus approfandi sur les textes (testler üzerinde yoğunlaştırılmış çalışmalar), expression orale approfondie(yorumlama)’dan oluşmaktadır.

Her kur iki aydan meydana gelmekte ve 48 saat ders içermektedir. Her kurun sonunda bir üst kura geçebilmek için sınav yapılmaktadır. Fransızca bilgisi olanlar, girecekleri seviye belirleme sınavından alacakları puana göre kendilerine uygun sınıfa yerleştirileceklerdir. Eğitim sonunda yapılacak sınavda başarılı olanlar, Milli Eğitim Bakanlığı’ndan onaylı sertifika alabileceklerdir.

Kurs Günleri Kurs Saatleri Haftalık Kurs Saatleri Toplam Saat Kurs Süresi

AKŞAM

Haftaiçi 2 Gün 19.00-21.50 6 48 8 Hafta

HAFTA SONU

C.Tesi-Pazar 10.00-12.50 6 48 8 Hafta
C.Tesi-Pazar 13.00-15.50 6 48 8 Hafta
C.Tesi-Pazar 14.00-16.50 6 48 8 Hafta

 

  • Öğrenci ve öğretmenlere %10 indirim.
  • Kurslarda kur tekrarı %50 indirimlidir.

8 HAFTALIK PROGRAM

(NORMAL PROGRAM)

2 ARALIK 2019

6 OCAK 2020

3 ŞUBAT 2020

2 MART 2020

30 MART 2020

27 NİSAN 2020

1 HAZİRAN 2020

29 HAZİRAN 2020

4 AĞUSTOS 2020

31 AĞUSTOS 2020

5 EKİM 2020

2 KASIM 2020

30 KASIM 2020

*Dilmer’de resmi tatil ve dini bayramlarda ders yapılmaz.

Dilmer tarafından online Yabancı Dil Olarak Türkçe ve yabancı dil dersleri düzenlenmektedir. Bu derslerde online dersler için uygun sayıyı aşmayacak guruplar oluşturulup, konusunda uzman öğretmenlerimiz tarafından yazılı, görsel ve işitsel materyaller kullanılarak yüz yüze derslere eş değer dersler verilir.

Ayrıca Dilmer, talep üzerine özel guruplar ve bir’e bir online özel dersler düzenler.

Dilmer, devam eden online derslerimize hemen katılmak isteyen öğrenci adaylarına online seviye belirleme sınavı yapar ve uygun guruba katılmasını sağlar.

 

BAŞVURU FORMU

Lütfen İsminizi Yazınız
Lütfen e-posta adresinizi yazınız
Lütfen telefon numaranızı yazınız
Lütfen istediğiniz seviyeyi seçin